24 hodnocení

Dualtron Spider 2

Disponuje motory BLDC a špičkovým výkonem až 3 984 W, které jsou vyrobeny z hořčíkové slitiny a řídítky, která jsou z uhlíkových vláken. Tato kombinace razantně snižuje celkovou váhu na stále skvělých 26,2 kg. Spider 2 Limited je nyní k dispozici s baterií 30Ah a pneumatikami širokými 2,25". Za ideálních podmínek dosáhne rychlosti až 70 km/hod. a dojede do vzdálenosti až 100 km.

 
Můžeme doručit do:
22.2.2023
Dostupnost do 10-ti dnů
Kód: 483
Značka: Dualtron
63 990 Kč 52 884,30 Kč bez DPH
Kategorie: Elektrické koloběžky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 26.2 kg
Hmotnost: 26,2 kg
Max rychlost: 70 km/hod
Výkon: 3984 W
Výkon: Max 3984 W BLDC DUAL HUB MOTOR
Doba nabíjení: 9 h
Max dojezd: 100 km
Max rychlost: 70 km/hod
Brzdy: Disková mechanická
Max nosnost: 100 kg
Hmotnost: 26,2 kg
Kola: 10"

Jedinečná koloběžka do centra města!

Toužíte po lehčí, ale výkonné koloběžce, kterou si snadno vezmete do vlaku nebo autobusu? Odpovědí je novinka roku 2021 Dualtron Spider 2 Limited! Tato koloběžka je vybavena technologií, kterou obvykle najdete až ve větších a mnohem těžších koloběžkách modelové řady Dualtron. Představuje se s novou vizí, novými motory, delší výdrží baterie a o trochu vyšší váhou oproti svému předchůdci. Stále se však jedná o nejlehčí koloběžku střední třídy, kterou vyrábí společnost Minimotors. Lehká koloběžka s mimořádným výkonem. Dualtron Spider 2 Limited je vysoce výkonná elektrická koloběžka, která ve vás při jízdě vyvolá vzrušení a je dostatečně silná na to, aby vás dovezla kamkoliv si vzpomenete. Je odolná, robustní a pěkně drsná. Díky nižší hmotnosti je stále dobře přenositelná a velmi dobře poslouží pravidelně dojíždějícím. Vynést ji tak po schodech, naložit do vlaku nebo do autobusu, se dá zvládnout. Tento stroj poskytuje špičkový jízdní komfort, kvalitu a výkon, které byste v této hmotnostní kategorii jen marně hledali. Je to ideální koloběžka nejen do města, ale i na výlety do přírody. Je to prostě Dualtron a tohle jméno ve světě elektromobility už něco znamená!


Konstrukce, design a výbava

Koloběžka má praktický design a perfektní dílenské zpracování, které oceníte při každodenním dojíždění. Dualtron Spider 2 Limited přichází, v porovnání se svým předchůdcem, s vyšší vahou 26,2 kg, ale zato nabízí mnohem víc. Výkonnější duální motory BLDC jsou vyrobeny z hliníkové slitiny s příměsí hořčíku, čímž je dosaženo vyšší pevnosti a nižší váhy než u běžné hliníkové slitiny. O další úsporu hmotnosti se postarají řídítka, která jsou vyrobená z uhlíkových vláken. Nabíjecí porty má Spider 2 Limited nově umístěny na krku řízení z důvodu lepšího přístupu k nim. Významnou novinkou je zadní opěrka nohy s háčkem na zajištění tyče řízení po jejím sklopení. V opěrce nohy je integrována řídící jednotka, která má tak lepší chlazení. V zadní části opěrky jsou rovněž umístěny LED diody pro lepší viditelnost. Po vzoru Dualtronu Storm, Thunder nebo Victor je vylepšen skládací mechanismus, který je nově zajištěn dvojitou svorkou. Nášlapná plocha již není pokryta hrubým gripem jako u předchůdce, ale lépe udržovatelnou gumovou vrstvou. Dualtron Spider 2 Limited je vybaven velkým a snadno čitelným displejem EYE, vyrobeným přímo společností Minimotors. Displej zobrazuje všechny důležité údaje jako je rychlost, aktuální rychlostní stupeň, denní ujeté kilometry (TRIP), celkově ujeté kilometry (ODO) a aktuální úroveň nabití baterie. Díky vysokému jasu je displej čitelný i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Výkon koloběžky se ovládá oblíbenou prstovou páčkou. Odlehčený rám je vyroben z kované slitiny leteckého hliníku s označením 7075, zatímco hřídele kol jsou vyrobeny z chrom-molybdenové legované oceli s příměsí uhlíku s označením SCM440. Kvalitní materiály a precizní zpracování dodávají koloběžce pevnost, která je potřebná k zajištění bezpečnosti jezdce. O vaše pohodlí se postarají bezúdržbové a trvanlivé elastomerové odpružení podvozku, 10palcové nafukovací pneumatiky s duší uvnitř a pohodlné ergonomické gripy.

Bezpečnost a kvalita jízdy

Bezpečnost je vždy nejdůležitější. Komponenty koloběžky jsou umístěny v rámu, který je navržen pro maximální stabilitu a jízdní komfort. Dualtron Spider 2 Limited je dodáván s elastomerovým odpružením, takže vaše jízda bude na jakémkoliv povrchu velmi pohodlná! Jedná se o léty ověřený systém pružení, používaný téměř v celé modelové řadě Dualtron. Nevyžaduje žádnou údržbu a vyniká dlouhou životností. Odlehčené jsou i mechanické kotoučové brzdy, které však mají stále tu účinnost, na jakou jste u Dualtronu zvyklí. Společně s elektrickou brzdou si můžete být jisti, že vždy bezpečně zastavíte z jakékoliv rychlosti. Dalším důležitým prvkem bezpečnosti je elektronické ABS zabraňující zablokování kol během prudkého brzdění. Co by to bylo za bezpečnost bez řádného osvětlení. Kromě toho, že je systém osvětlení stylový, je navržen především ke zvýšení bezpečnosti a předvídatelnosti v rychlém městském provozu. Kromě obvyklého LED osvětlení vpředu a vzadu, má Dualtron Spider 2 Limited ve sloupku řízení a na bocích nášlapné plochy zabudované LED pásky, u kterých si můžete podle vaší nálady měnit různé barvy přiloženým dálkovým ovládačem. Koloběžka má též možnost aktivace funkce, tzv. "startu s odrazem (kick-start)", zamezující nechtěnému startu z místa. Tato funkce je užitečná především pro začínající jezdce. Samozřejmostí jsou funkční blatníky, díky kterým se nemusíte obávat nepříznivého počasí a zašpinění svého oblečení cákající vodou, pokud vás zastihne nečekaná přeháňka. Nicméně doporučujeme se vodě, pokud možno co nejvíce vyhýbat, aby nedošlo ke ztrátě záruky poškozením elektrických komponentů vodou.

Využití a praktičnost

Dualtron Spider 2 Limited je vrcholem technologie pro lehkou, ale výkonnou elektrickou koloběžku. Je to úžasný stroj nejen pro pravidelně dojíždějící, ale i výletníky. Nabízí skvělý poměr mezi rychlostí, dojezdem, hmotností a odolností. Ve městě nepochybně oceníte plynulé dávkování výkonu a mrštnost koloběžky. Nemusíte se bát, že vás i na delší trase nechá ve štychu. Budete si pochvalovat velmi pohodlný podvozek, který využijete stejně dobře na kočičích hlavách, tak i na polní cestě. Koloběžka je i přes vyšší hmotnost oproti svému předchůdci stále dobře přenositelná, takže si ji můžete bez problému vzít třeba dovnitř restaurace. Se svou velikostí se vejde do kufru téměř každého běžného auta. Ve složeném stavu má rozměry 1140 x 605 x 50 mm a rozloženém stavu 1140 x 605 x 1240 mm.

Výkon a dojezd

S maximálním výkonem 3 984 W jsou marné pokusy vyjet pořádný kopec minulostí. Dualtron Spider 2 Limited je osazen dvěma bezkartáčovými elektromotory BLDC vyrobenými z z hliníkové slitiny s příměsí hořčíku, které vám za ideálních podmínek umožní tohoto ďáblíka rozjet rychlostí až 70 km/h. Pozadu nezůstává ani s dojezdem, neboť díky 60 V baterii s kapacitou 30Ah dokáže nabídnout působivý dojezd až 100 km (v závislosti na hmotnosti jezdce, venkovní teplotě a terénu). Taková porce dojezdu vám poskytne svobodu jízdy, aniž byste museli přemýšlet o nutnosti nabíjení. Nabíjecí porty, podporující rychlonabíjení, jsou lépe umístěny na krku řízení a jsou vybaveny ochrannými krytkami zabraňujícími průniku nečistot dovnitř. Bateriový blok netrpí nežádoucím paměťovým efektem, proto vám při správném nabíjení a údržbě vydrží po mnoho let!

Max Speed Spider 2

Minimotors France - Dualtron Spider 2