35 hodnocení

DUALTRON ULTRA 2 UP

Hledáte nejlepší terénní koloběžku? Dualtron Ultra 2 vás nadchne svým brutálním výkonem 6 640W se kterým pokoříte nejen každý kopec, ale můžete uhánět klidně stovkou po silnici a to s neuvěřitelným dojezdem až 140 km.

Můžeme doručit do:
22.2.2023
Dostupnost do 10-ti dnů
Kód: 51
Značka: Dualtron
99 879 Kč –18 % 81 990 Kč 67 760,33 Kč bez DPH
Kategorie: Dualtron
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 40 kg
Hmotnost: 40 kg
Max rychlost: 100 km/h
Výkon: 6640 W
Výkon: Max 6,640 W BLDC DUAL HUB MOTOR
Doba nabíjení: 23 hodin standardní nabíječkou, 11 hodin 2x standardní nabíječkou, 5 hodin rychlonabíječkou
Max dojezd: 140 km
Max rychlost: 100 km/h
Brzdy: Přední a zadní kotoučové brzdy s ABS systémem
Max nosnost: 120 kg
Hmotnost: 40 kg
Kola: 11 palců, terénní pneu
dualtron ultra 2
ZDARMAZDARMA 99 879 Kč –18 %

Stvořena pro terén

Váš nejlepší spojenec pro výlety do hor a lesů je tady. Dualtron Ultra 2 je jedním z TOP modelů společnosti Minimotors a je nástupcem oblíbené offroadové elektrické koloběžky Dualtron Ultra V2. Nyní přichází s vylepšenou řídící jednotkou, přemístěnou do opěrky nohou, vylepšenými LED světly, sklopnými řídítky a dvojitými hydraulickými kotoučovými brzdami. Dualtron Ultra 2, nástupce mistra všech terénních elektrických koloběžek a vrchol technologie je konečně tady. Monstrum, schopné stoupat neuvěřitelnou rychlostí po svazích se sklonem až 35°. Minimotors vytvořil novou verzi, aby tohoto šampiona vrátil zpět do hry s ještě vyšším výkonem, vyšší stabilitou, novými funkcemi a mnoha vylepšeními. Díky dvěma novým nejmodernějším a extrémně výkonným elektromotorům BLDC 6 640W a obrovské baterii LG 72V 35Ah neodolá koloběžce Ultra 2 žádný kopec a poskytne vám bezkonkurenční dojezd až 140 km! Je to prostě Dualtron a tohle jméno ve světě nadšenců elektromobility už něco znamená!

Konstrukce, design a výbava

Pokud jde o design koloběžky, Minimotors ponechal podobný design jako u první verze Ultra a přidal některé komfortní a bezpečnostní prvky. Dualtron Ultra 2 přichází také se zcela novým a přepracovaným rámem konstruovaným tak, aby poskytoval maximální odolnost a snadnou údržbu. Je vyroben ze speciálně kovaného hliníku s označením 6082-T6, podobného tomu, který se používá v letadlech, aby byla zajištěna maximální odolnost a bezpečnost. Hřídele kol jsou vyrobeny z chrom-molybdenové legované oceli s příměsí uhlíku s označením SCM440. Kvalitní materiály a precizní zpracování dodávají koloběžce pevnost, která je potřebná k zajištění bezpečnosti jezdce. O vaše pohodlí se postarají bezúdržbové a trvanlivé elastomerové odpružení podvozku, 11 palcové nafukovací terénní pneumatiky s duší a pohodlné ergonomické gripy. Další vylepšení zahrnuje nové elektronické chlazení a nové motory. Můžete sklopit i řídítka, díky nimž má koloběžka kompaktnější velikost a nebude tak problém ji naložit do zavazadlového prostoru běžného auta. Nezapomeňte na nově přidanou opěrku nohou v zadní části, užitečnou především ve fázi zrychlení a uvidíte, proč Dualtron Ultra V2 představuje vrchol elektrických koloběžek! Jako každý Dualtron je standardně vybaven velkým a snadno čitelným displejem EYE, vyrobeným přímo společností Minimotors. Displej zobrazuje všechny důležité údaje jako je rychlost, aktuální rychlostní stupeň, denní ujeté kilometry (TRIP), celkově ujeté kilometry (ODO) a aktuální úroveň nabití baterie. Díky vysokému jasu je displej čitelný i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Výkon koloběžky se ovládá oblíbenou prstovou páčkou, kterou lze ovládat i tempomat. Displej můžete také propojit se čtečkou otisků prstů, abyste svou jízdu mohli odemknout jen vy.

Bezpečnost a kvalita jízdy

Model Ultra 2 byl postaven s cílem poskytnout zákazníkovi špičkovou kvalitu a technologii bez kompromisů. Novinkou je přepracovaný rám se zaměřením na jeho pevnost a odolnost pro bezpečnější jízdu i v maximálních rychlostech. Elastomerové odpružení vpředu i vzadu zajistí vaši pohodlnou jízdu! Jedná se o léty ověřený systém pružení, používaný téměř v celé modelové řadě Dualtron. Nastavení tuhosti pružení lze změnit díky vyměnitelné kazetě s elastomerem vzadu a vyměnitelným elastomerovým tyčinkám u předního odpružení. Tento typ odpružení nevyžaduje vůbec žádnou údržbu a vyniká vysokou spolehlivostí. Dualtron Ultra 2 je dodáván s dvojitými plně hydraulickými brzdami se 160 mm disky, které vám při brzdění poskytnou neuvěřitelnou a snadno dávkovatelnou brzdnou sílu. Společně s elektronickou brzdou si můžete být jisti, že vždy bezpečně zastavíte z jakékoliv rychlosti. Zcela jistě také oceníte možnost rekuperačního dobíjení, které částečně vrátí energii do vaší baterie. Dalším důležitým prvkem bezpečnosti je elektronické ABS zabraňující zablokování kola během prudkého brzdění. Co by to bylo za bezpečnost bez řádného osvětlení. Trojitý přední LED světlomet, zadní světla a brzdová světla, umístěná vzadu na opěrce nohou, vám zejména za snížené viditelnosti poskytnou viditelnost a bezpečnost, kterou potřebujete. Pro méně zkušené jezdce má koloběžka též možnost aktivace funkce, tzv. "kick-start", zamezující nechtěnému startu z místa nebo můžete její brutální výkon snížit vypnutím předního motoru či volbou nižšího rychlostního stupně. Samozřejmostí jsou funkční blatníky, které oceníte hlavně v terénu či v nepříznivém počasí. Nemusíte se tedy bát zašpinění svého oblečení cákající vodou, pokud vás zastihne nečekaná přeháňka. Jako bonus je snadno udržovatelná nášlapná plocha zabraňující podkluzu jezdce v nepříznivém počasí či v extrémní situaci.

Výkon a dojezd

Výkon koloběžky je z říše snů, což ocení každý nadšenec adrenalinu! Je to vlastně taková vaše osobní raketa na kolech. Můžete si být jisti, že se dvěma motory BLDC s výkonem 6 640 W budete králem jakéhokoliv terénu, aniž byste pocítili nedostatek výkonu. Přidejte extrémně odolnou a obrovskou baterii LG 72V 35Ah, která vám poskytne úžasný dojezd až 140 km a budete předurčeni k dlouhé a bezproblémové jízdě kamkoliv se vydáte! Takový dojezd vám poskytne svobodu jízdy, aniž byste museli přemýšlet o nutnosti dobíjení. Koloběžka má dva nabíjecí porty podporující rychlé nabíjení a třetí, který je určen k připojení externí baterie. Všechny porty jsou vybaveny ochrannými krytkami zabraňujícími průniku nečistot dovnitř. Bateriový blok netrpí nežádoucím paměťovým efektem, proto vám při správném nabíjení a údržbě vydrží po mnoho let! V kombinaci se zdvojenou 40ampérovou řídící jednotkou vlastní výroby Minimotors, umístěnou z důvodu lepšího chlazení do zadní opěrky nohou, umožňuje koloběžka jezdci jízdu rychlostí až 100 km/h (v závislosti na hmotnosti jezdce, venkovní teplotě a terénu).

Využití a praktičnost

Díky pevné konstrukci a neuvěřitelnému výkonu se jedná o univerzální koloběžku určenou převážně do terénu. Vzhledem k pohonu obou kol nepohrdne Dualtron Ultra 2 ani velmi prudkým kopcem. Nemusíte se bát, že vás i na delší trase nechá ve štychu. S 11palcovými a 90 mm širokými terénnímu pneumatikami s duší vám Ultra 2 poskytne vynikající pohodlí, trakci a bezpečnost. Díky modulární konstrukci kol lze pneumatiky snadno vyměnit. Budete si pochvalovat velmi pohodlný podvozek, který využijete stejně dobře na kočičích hlavách ve městě, tak v náročném terénu. Navzdory univerzálnosti koloběžky může být pro některé jezdce limitující váha okolo 40 kg, takže při přenášení či nakládání do auta se hodně zapotíte. Rovněž tak výkon a robustní konstrukce je vykoupena horší skladností, takže si ji stěží vezmete třeba dovnitř restaurace, ale budete ji muset zamknout venku např. jako jízdní kolo. Svou velikostí se ještě vejde do kufru běžného auta, ale počítejte s tím, že vám v něm moc místa již nezbude. I přes vyšší váhu se stále jedná o jednu z nejlepších terénních koloběžek na světě.

 

Dualtron Ultra 2 Test

Duatron Ultra 2 PMT Slick

Ultra2 Dualtron on road.